CHP lideri Özel, Hrant Dink’in öldürüldüğü yerden çağrı yaptı: İyi insanlar, çağrıldığınızda koşun gelin, sokaklara gelin, meydanlara gelin

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürüldüğü yere karanfil bıraktı. Burada açıklama yapan Özel, Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın cezaevinden tahliyesine ilişkin olarak, “Bundan sonra bu ülkede kötülük kazanmasın isteyen herkese çağrımdır. İyi insanlar, çağrıldığınızda koşun gelin, sokaklara gelin, meydanlara gelin, yürüyüşlere gelin, açıklamalara gelin. Gelin ki kötülük kaybolsun gitsin.” ifadelerini kullandı.

ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YERE KARANFİL BIRAKTI

Hrant Dink cinayeti hükümlüsü Ogün Samast’ın cezaevinden tahliye edilmesine tepki gösteren “Hrant’ın Arkadaşları” adlı bir grup ve sevenleri ile Özgür Özel ve partililer, Şişli’deki Agos Gazetesi önüne geldi. Özel ile CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’in de aralarında olduğu grup, Dink’in öldürüldüğü yere karanfil bıraktı.

“HEPİMİZ İNCİNDİK, HEPİMİZ KAHROLDUK”

Daha sonra Agos Gazetesi’ni ziyaret eden Özel, çıkışta yaptığı açıklamada, Hrant Dink’in öldürülmesinin üzerinden neredeyse 17 yıl geçtiğini belirterek, Dink’in katiline sahip çıkıldığını savundu. Özel, “Bu en başta Dink ailesine, Ermeni cemaatine yapılmış çok büyük bir saygısızlık, çok büyük bir meydan okumadır. İncindiler, üzüldüler ve bir kez daha kahroldular. Hepimiz incindik, hepimiz kahrolduk.” ifadelerini kullandı.

“SOKAKLARA GELİN, MEYDANLARA GELİN”

Kaynak: AA / Hukuk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x