Yatırım Yapacaklar Dikkat: İşte Gayrimenkulde Altın Dönem!

Gayrimenkul, genellikle zamanla değer kazanma eğilimindedir. Nüfus artışı, ekonomik büyüme ve şehirleşme gibi faktörler gayrimenkul fiyatlarını artırabilir. Uzun vadede, doğru bir şekilde seçilmiş ve iyi bakımı yapılmış bir gayrimenkulün değeri artar ve yatırımcıya kar getirir.

Emlak, arsa, arazi gibi taşınmazların geliştirme hizmeti veren Deniz Tüzüner, “Yatırım geri dönüşü yüksek gayrimenkul almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar var. Konut alım ve satımı yılın belli dönemlerinde daha yoğun oluyor. Ülkedeki ekonomik koşullardan bağımsız düşünürsek, özellikle bahar ve yaz aylarında konut satışlarında artış yaşanıyor. Öyle ki insanların kışa hazır olma isteği yaz döneminde gayrimenkul yatırımlarına talebi artırıyor. Bu durum, elbette fiyatlarda artışı tetikleyebiliyor. Ancak, bu dönemde daha çok seçeneği değerlendirme avantajı doğuyor” ifadelerini kullandı.

“KIŞ MEVSİMİ BİR FIRSAT”

Tüzüner, “Gayrimenkul yatırımlarının yavaşladığı kış aylarında düşen talebin neticesiyle yaşanan durgunluğu fırsata çevirmek isteyen yatırımcılar kış aylarında yatırım yapmayı tercih ediyor. Kış aylarında talebin az olmasıyla birlikte gayrimenkul yatırımlarında fırsatları yakalamak kolaylaşıyor” dedi.

“TEK ETKEN MEVSİMLER DEĞİL”

Mevsimlerin gayrimenkul yatırımlarında tek kriter olmadığının altını çizen Tüzüner “Bu süreçte uzman ekibimiz gayrimenkullerle ilgili farklı detayları da inceliyor.

Sadece Türkiye’de değil, globalde yaşanan ekonomik, politik ya da çevresel gelişmeleri de takip ediyor. Konut teşviklerinde ya da faiz oranlarında verilecek olan olumlu kararlar, dönem fark etmeksizin tüm seyri değiştirebilir. Bu yüzden, gayrimenkul yatırımı farklı metriklere göre karar verilmesi gereken bir süreçtir. Süreci uzman yatırım danışmanlarıyla sağlıklı bir şekilde yönetmek mümkün” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir